LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen kılların lazer epilasyon yöntemi ile yok edilmesidir.

Lazer epilasyon cihazları değişik dalga boylarına göre sınıflandırılırlar. Lazer cihazları Alexandrite lazer, Nd YAG lazer ve Diod lazer sistemleri olarak ayrılırlar. Kliniğimizde tüm dalga boylarına sahip lazer sistemleri mevcuttur. Lazer epilasyon uygulamaları sadece estetik güzellik amaçlı ve konforlu olduğu için değil sağlık açısından da çok önemli bir yere sahiptir.

Özellikle bayan hastalarda kasık ve bacaklarda çok sık rastlanan erkeklerde de sakal bölgesinde çok gözlenen kıl dönmesi ve batıkların tedavisine yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon uygulaması yapılan bir klinikte Kesinlikle doktor ve en az 2 adet farklı dalga boyuna sahip lazer cihazı bulunmalıdır.

Tek bir lazer cihazı ile vücuttaki tüm değişik bölgelerdeki kılları bitirmek mümkün değildir. Doktor olmayan yerlerde yapılan uygulamalarda Lazer epilasyon uygulaması sonucu ortaya çıkabilecek yanık ve benzeri komplikasyonlarla başa çıkmaları mümkün değildir. Bundan dolayı kişilerde kalıcı lekeler oluşabilmektedir.

Lazer epilasyonu 12 yaşından büyük olan menstürasyonu başlamış ve düzenli olan, kıl yapısı uygun, kıl rengi ile ten rengi arasında belirgin farkı olan ve ışığa karşı aşırı duyarlılığı olmayan herkes yaptırabilir.

 

LAZER EPİLASYON NEDEN AVANTAJLIDIR

En önemlisi kalıcı epilasyon sağlar. Kılların % 80-97 si tamamen yok olur ve bir daha çıkmaz. Bu söylediğim oran doktoru olan ve en az iki adet lazer dalga boyuna sahip klinikler için geçerlidir. Sadece IPL kullanan salonlarda bu oran son derece düşüktür. Kıl kökleri yanmadığından dolayı sadece ağda işlemi yapılmış olunur. Lazer epilasyon kesinlikle kanserojen değildir. Temel anlamda hamilelerde bile gönül rahatlığı ile yapılacak bir işlemdir. Kullanılan cihazın kalitesine ve gücüne göre değişmekle birlikte hızlı bir uygulamadır. Ağda yapıldığında görülebilen cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski kesinlikle yoktur.

 

LAZER EPİLASYONDA KESİN SONUÇ NEDİR

Tıbbi olan bu şekil uygulamalarda hastaya % 100 garanti vermek hem doğru hem de gerçekçi bir yaklaşım değildir.

Lazer epilasyonda hedef kıllar siyah ve kalın kılları % 80-95 oranında azaltmaktır.

Kişinin genetik veya hormonal yapısı, kılın rengi ve yapısı ve bölgeler sonuçları etkilemektedir.

 

Doktorumuza Sorun

Doktora Sorun?

Your message has been sent sucessfully

Search