OXYGENEO Medikal Cilt Bakımı

OxyGeneo medikal cilt bakımı

OxyGeneo, en çok tercih edilen cilt bakımı uygulamalarından biri olan oksijen tedavisinin yenilenen teknolojik yöntemlerle geliştirilen daha yoğun ve etkili hali olarak tanımlanabilmektedir. Cildin üst katmanlarına olduğu kadar alt katmanlarına da derinlemesine etki eden bu yeni nesil antiaging uygulamasıyla cilt bakımında en etkili ve başarılı sonuçlar sağlanabilmektedir

 Oxygeneo, Tripollar, Ultrasound ve geneO+ teknolojileri birleştirerek geliştirilen Oxygeneo™, cilde uygulanan bakım ve terapi yöntemleri arasında yeni nesil yöntemiyle fark yaratmıştır.

OxyGeneo™ sadece yöntem konusunda değil, geliştirilen teknolojik yöntemlerle cilde uygulanması bakımından da detaylı şekilde çalışılan bir cilt bakımı yöntemidir. OxyGeneo™ cilt bakımını şu aşamalardan geçmektedir;

 • OxyGeneo™’nin cildin üst katmanında amaçlanan etkiyi sağlamak için gerçekleştirilen aşama; eksfoliasyon aşamasıdır. Bu aşamada ‘Capsugen’ tableti kullanılarak cildin üst katmanı nazikçe soyulmakta, böylece ölü hücrelerden arındırılarak taze, yumuşak ve yenilenmiş bir etki sağlanması amaçlanmaktadır.
 • Diğer aşama infüzyon aşamasıdır. Eksfoliasyon aşamasıyla cilt, bu aşamada verilecek cilt besleyici unsurları aktif şekilde almaya hazırlanmaktadır. Capsugen tabletiyle ölü unsurlardan temizlenen cilt, özel NeoRevive ve ReoBright formülasyonuyla cildin alt katmanlarına kadar emilim göstererek beslenmektedir.
 • Oksijenlendirme aşaması, cilt yüzeyinde nazikçe patlayan CO2 baloncukları oluşmasını sağlar ve ciltte fizyolojik yanıt oluşturur. Böylece oksijen bakımından zengin kan, uygulama bölgesine yönlendirilmiş olur, kan akışı ve deri metabolizması hızlandırılır.
 • TriPollar® RF enerjisi, hızlı salınım yapan tripolların oluşturduğu elektromanyetik akımlar yardımıyla; ciltte yeni kolajen sentezi başlatarak cildi yenilemekte, sıkılaştırmakta, yüz ovalini toparlamakta ve etkin şekilde kırışıklık tedavisi sağlamaktadır.
 • Yeni Ultrasound™ ile oluşturulan ultrasound dalgalar cilt yüzeyinin altına penetre olarak, uygulamaların geçirgenliğini arttırmakta böylece cilde sunulan zengin besinlerin daha aktif şekilde cilt altına ulaşmasını sağlamaktadır. Cilt nemi ve geçirgenliği arttırılarak, daha iyi hücre metabolizması ısısıyla etkili bir bakım sağlanmakta, göz çevresi torbaları azaltılmaktadır.

Uygulama Aşamaları

OxyGeneo aynı anda sunulan dört aşamayı kapsayan medikal bir cilt bakımıdır. Bu dört aşamayı şu şekilde sıralayabilmekteyiz;

 • Radyofrekans; oluşturulan frekans dalgaları yoluyla cilt uyaranları harekete geçirilmekte ve ciltte germe etkisi oluşturulmaktadır.
 • Oksijen infüzyonu; cildi yenileyici ve tazeleyici oksijen baloncukları cilde nazikçe uygulanmakta ve hızlıca etki etmektedir.
 • Ultrason ile cilde vitamin-mineral infüzyonu; cilt için gerekli besleyici unsurlar cildin alt ve üst katmanlarına aktif şekilde etki edebilmektedir.
 • Neomasaj; cilt yüzeyi için gerekli olan tamamlayıcı aşamadır.

 

OxyGeneo yöntemiyle medikal cilt bakımının avantajlarını şu şekilde sıralayabilmekteyiz;

 • Daha hızlı ve kısa sürede gerçekleştirilmektedir.
 • Tamamlayıcı teknolojik yöntemlerle daha konforlu bir medikal cilt bakımı deneyimi sunmaktadır.
 • Ağrısız ve acısız bir yöntemdir.
 • El yardımıyla veya komedon presin yoluyla oluşan tahriş bu yöntemde söz konusu değildir.
 • Yaz kış uygulanabilen, her cilt tipi ve rengine uygun bir cilt bakımı sağlamaktadır.
 • Tahrişe yol açmadan cilt temizlenebilmekte, yenilenmekte ve gerekli vitamin-mineral-oksijen desteği sağlanabilmektedir.

Kimler Yaptırabilir

OxyGeneo medikal cilt bakımı, her cilt tipi ve rengi için uygun olduğu gibi, kadınlar ve erkekler için de uygun bir yöntemdir.

Cilt tonu renk eşitsizlikleri, ince çizgi ve kırışıklık oluşumu gözlemlenen cilt yapıları, cilt lekeleri ve matlaşma sorunları için son derece etkili ve teknolojik niteliklere sahip uygulamalardır.