Kollagen Aşısı

KOLLAGEN AŞISI

Kollage aşısı tedavisi cilt sıkılaştırma ve yenileme tedavilerinden birisidir. Ciltteki kırışıklık, sarkmalar ve donukluğun ana nedenlerinden biri kollagenin miktarının ve kollagen kalitesinin azalmasıdır.

İleri yaşlarda çevresel etki, genetik faktörler ve düzensiz cilt bakımının etkisiyle cildimizin sıkılığının ana sorumlusu olan kollajen azalmaktadır. Genelde 35 - 40'lı yaşlardan sonra kollajen kalite ve sayısında ki bu azalma kendini daha fazla göstermektedir.

Kollajen aşısı kollajen kaybını durdurmada etkili, yeni ve kaliteli kollajen yapı oluşturan bir uygulamadır.

Dermal biyo-yeniden canlandırmada yardımcı bir madde olarak gösterilir ve derinin bağ dokusunun yenilenmesine yardım ederek kollajenin fizyolojik yeniden en uygun şekilde yenilenmesini sağlar.

Kollajen aşısı ilk yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede bir atılımdır, yeni bir doku dolgusu olarak kollajen üretmek için fibroblastların uyarılması için endikedir. Bu sayede Kollajen sayesinde cildimiz esnek, sağlam ve pürüzsüzdür.

Sıklıkla 30 yaş sonrası cilt elastikiyetini kaybetmiş kişilerde tercih edilir. Özellikle kırışıklıkları fazla, dudak üstü çizgileri belirgin, dinamik çizgiler yanında statik çizgileri de bulunan kişilere önerilir.

Kollajen aşısı sıvı bir formdadır ve ince ve çok kısa (4 mm) bir mezoterapi iğnesi ile uygulanır. Kliniğimde 5 iğneli vakumlu vital injektör mezoterapi tabancası ile uygulamaktayım.

Cildin arıtılmış alanı üzerine 1-2 cm aralıklarla uygulanır.

Uygulamadan sonra, hastanın cildi hafif bir masaja tabi tutulur. Toplam tedavi hastanın cildinin durumuna bağlı olarak 2 seansta tamamlanır. İlk sonuçlar, 7-14 gün sonra görülebilir. Tedavinin tam etkisini elde etmek için 2 hafta aralıklarla 4 tedavi tercih edilir. Bu süreden sonra cildin yoğunluğu ve elastikiyetinde görünür farklılıklar görülür.

İlk etkiler: 7 gün sonra cilt renginin, parlaklığın ve iritasyonun hafifletilmesi ortaya çıkabilir ve tedavi süresince gelişmeye devam edilir.

Tedavinin tam etkisi cildin bağ dokusunun yeniden yapılandırılması yoluyla yüz, boyun, eller ve cildi onarır, yeniler ve her şeyden önce cildin doğal güzelliğini geri kazandırır.

Kollajen aşısı yara izlerini azaltmak, atrofik izleri ve sivil izlerini tedavi etmek için idealdir. (cilt gerginliği, yoğunluk, gevşek cilt kalınlaşması, ince çizgilerin doldurulması ve cilt kusurları, akne izleri, skar tedavisi )

Sonuçlar tedavinin tamamlanmasından sonraki 4 hafta içinde elde edilir.

Kalıcılığı yaklaşık 12-18 ay kadardır.

 

Doktorumuza Sorun

Doktora Sorun?

Your message has been sent sucessfully

.

Şikayet ve Öneriler

Şikayet / Öneri Formu

Your message has been sent sucessfully

Search