Karbon Peeling

KARBON PEELİNG

Karbon Peeling; leke, akne, cilt tedavisinde kullanılan, gözenekleri küçülten, cildi aydınlatan ve gençleştiren bir tedavi yöntemidir. Karbon Peeling lazer ile uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Cilt yenileyen ve leke tedavisinde kullanılan Q-switched, Nd: YAG lazer ve karbon solüsyonu ile birlikte kullanılır. Lazer uygulamadan önce, lazerin renk dokusunda ki etkinliğini arttırmak için cildin yüzeyine karbon solüsyon sürülür. Ciltte 15-20 dakika beklenen karbon gözenekler tarafından emilir. Böylece ciltte ve gözeneklerde renk artışı oluşmuş olur. Daha sonra lazer cihazı ile karbon partikülleri patlatılarak gözenekler sıkılaştırılır.

Karbon Peeling tedavisi, lekesi aknesi ve gözeneği geniş olan kişilerde kullanılır. Cildini gençleştirmek isteyenlere, gözenek genişliği, cilt matlığı, leke, kırışıklık ve sarkma şikâyeti olan herkese uygulanabilir.

Lazer uygulaması ise 5-10 dakika sürmektedir. Karbon Peeling uygulamasında hiçbir yan etki bulunmamaktadır. İşlem sonrasında sıcak banyo yapılmaması ve güneş altında fazla durulmaması önerilmektedir.

Doktorumuza Sorun

Doktora Sorun?

Your message has been sent sucessfully

.

Şikayet ve Öneriler

Şikayet / Öneri Formu

Your message has been sent sucessfully

Search